
Levegőrendszer és terelőelemek
A levegőrendszerek jobb légeloszlást, nagyobb légáramot, alacsonyabb zajszintet és kisebb energiafelhasználást nyújtanak, és mindent összevetve egy első osztályú kijuttatást garantálnak.
A ventilátorház nagyszilárdságú polietilénből készül, és magában foglal egy egyedi kialakítású csatornalemezt, amely a légáramlást sokkal egyenletesebbé teszi. A ventilátorlapátok polimerből, egy nagyon erős műanyagból készülnek, és az alkalmazás igényeihez igazodóan állíthatók.
A levegőrendszerek dupla csepegésmentes fúvókatartókat tartalmaznak, amelyek a légáramon kívül helyezkednek el.
A HARDI speciális terelőlemezeivel a kezelő a létrehozott légáramot optimalizálni képes, és az adott növényállományhoz valamint a munkakörülményekhez megfelelővé tudja alakítani.

Tartályok
Rendelkezésre álló tartályméretek: 1500, 2000 és 3000 liter.
A tartályok nagyszilárdságú és növényvédő szereknek ellenálló polietilénből készülnek.
Jellemzők:
- UV-állóság
- A kialakítás következtében alacsony tömegközéppontnak köszönhetően kiváló stabilitás
- A töltés biztonsága érdekében főtartály 5%-os többletkapacitással rendelkezik
- 15 literes kézmosó tartály
- Öblítőtartállyal és tartályöblítő fúvókákkal vagy ezek nélkül áll rendelkezésre
- A tartályszintjelzők elöl és a tartály oldalán találhatók
- Nagyméretű, felső működtetésű leeresztőszelep a tartályösszefolyóban
- Hatékony, Venturi-elven működő keverés
- A betöltőszűrőben elhelyezett porbekeverő
- Garancia a tartályra: normál munkavégzési körülmények között 5 év

Vázszerkezet
A vázszerkezet speciális UPN acélprofilokból készül, ami robusztus és tartós kivitelt biztosít, amely ellenáll a rezgéseknek. A kialakítás és a felépítés megakadályozza a szennyeződés lerakódását és az ebből adódó korróziót.
A vázszerkezet egy csúcstechnológiát képviselő porszórásos felületvédelmet kap, amely a következőkből áll:
- Az acél részegységek fémszemcsés tisztítása
- Az előkezelő csatornában 4 különböző „zuhanykezelés”, melyek eltávolítják az esetleges zsírt, és korróziógátló rétegeket visznek fel, például cinket vagy foszforsavat és nanokerámia réteget.
- A részegységek ezt követően szárítókemencébe kerülnek, majd folytatják az útjukat a festővonalra, ahol a porfestés történik.
- Az alkatrészek egy 200 Cº-os kemencébe kerülnek, ahol a felvitt porréteg professzionális védőréteggé alakul, amelyet porfesték-bevonatnak nevezünk.
- Minden ködképző DELTA TONE ® felületkezelésen átesett oldható kötőelemekkel készül, hogy ezek a kisméretű, de fontos gépalkatrészek korrózióállóak legyenek.

Szivattyúk
A membránszivattyúk kialakítása kifejezetten a növényvédőszerek kijuttatását szolgálja.
A szivattyú kulcsfontosságú részeitől, így a csapágyaktól és a főtengelytől a membrán választja el a folyadékot, így biztosítva a megbízható és hosszú távú működést.
A HARDI membránszivattyú jellemzői:
- Önfeltöltő
- Károsodás nélkül járhat szárazon
- Külső kenéssel ellátott forgattyúház
- Vegyi anyagoknak ellenálló membrán és szelepek
- Óra járásával egyező és azzal ellentétes forgásirány is lehetséges
- Speciális szerszámok nélkül, egyszerűen szervizelhető

Vezérlőegység
CB/2 és CB/4 vezérlőegység
A CB elektromos távvezérléssel rendelkezik minden funkció tekintetében, és 2 vagy 4 elosztószeleppel rendelhető. A nyomásszabályozó szelep az agresszív folyadékokkal szembeni maximális ellenállóképesség érdekében rozsdamentes acélból készül, és a többi fontos részegység pedig teljesen elszigetelt a permetfolyadéktól. A CB egység tartalmaz egy nyomáskiegyenlítő berendezést és egy nyomásmérő műszert is. A maximális üzemi nyomás 20 bar. Opcióként HARDI VEZÉRLŐEGYSÉGGEL is felszerelhető.
SV/2 vezérlőegység
Az SV vezérlőegységet mágnesszelepek működtetik. Két elosztóval rendelkezik, amelyek távvezérelhetők. Manuális nyomásszabályozás. HARDI VEZÉRLŐEGYSÉG opcióként szerelhető fel.

Keverés TurboFiller vegyszerbekeverő rendszerrel
Vontatott ködképző permetezőgépének feltöltése és vegyszerbeverése a kompakt TurboFiller vegyszerbekeverővel minden várakozást felülmúl.
A tömény folyadékállagú vegyszerek bejuttatása biztonságos és gyors. A száraz vegyszerekből törzsoldat készíthető, majd ezt követően juttatható a tartályba. Tiszta, gyors folyamat, nincs kilöttyenő vegyszer, nincs szükség vödrökre vagy keverőpálcákra.
A kezelő és a környezet biztonsága elsődleges.